Üniversitemiz ve Beykoz Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

18.10.2018

Üniversitemiz ve Beykoz Üniversitesi arasında Mesudiye Meslek Yüksekokulumuz mezunlarının yüzde 100 burslu olarak Beykoz Üniversitesi programlarında lisans tamamlamaları için iş birliği protokolü imzalandı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç ve Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman tarafından imzalanan protokolün imza törenine Gazeteci-Yazar Oktay Ekşi, Beykoz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ruhi Engin Özmen, Beykoz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Baki Aksu, Mesudiye Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Haydar Asan katıldı.

2018-2019 akademik yılından itibaren başlayacak bu önemli iş birliği protokolü ile Ordu Üniversitesi Mesudiye Meslek Yüksekokulundan mezun olan öğrenciler; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı’nda (DGS) yeterli puanı alarak Beykoz Üniversitesinde bir lisans programına yerleştikleri takdirde yüzde 100 burslu olarak eğitimlerini sürdürebilecekler.

Protokol ile bu yıl dahil olmak üzere Ordu Üniversitesi Mesudiye Meslek Yüksekokulunun önlisans programlarına yerleşen öğrencilere önemli bir avantaj sağlandığını belirten Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, “Protokolümüz Mesudiye Meslek Yüksekokulu öğrencileri için gerçekten önemli bir fırsat. İki yılda önlisans programlarını tamamlasınlar sonrasında kendilerine Beykoz Üniversitesinde yüzde 100 burs ile lisans tamamlama olanağı sunacağız. Öğrencilerimiz mutlaka bu fırsatı değerlendirsinler.” dedi.

Beykoz Üniversitesi ile Ordu Üniversitesi arasında imzalanan ve Mesudiye Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin geleceğine yön verecek olan bu protokolün mesleki eğitim konusunda örnek bir çalışma olduğunu ifade eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Ordu Üniversitesi olarak sektöre ara eleman yetiştiren ve böylece Türk ekonomisinin sektörel bazda gelişimine fayda sağlayan meslek yüksekokullarının önemini bilerek çalışmalarımızı sürdürmenin gayreti içerisindeyiz. Meslek yüksekokullarında öğrenim gören öğrencilerimizin, teorik ve mesleki bilgiler ışığında deneyim kazanarak uzmanlaştırılması ve sektörde yer alması noktasında kurumlar arası ortak çalışmalara önem vermekteyiz. Bu çerçevede Üniversitemiz ile Beykoz Üniversitesi arasında imzaladığımız protokol ile Mesudiye Meslek Yüksekokulumuzda öğrenimini tamamlayan öğrencilerimize Dikey Geçiş Sınavı’ndan yeterli puan alıp Beykoz Üniversitesinin ilgili bölümlerine yerleşmeleri halinde yüzde 100 burs katkısı sunularak ön lisans mezuniyetlerini lisans mezuniyeti derecesine yükseltmelerine imkân sağlanacak. Kariyer planlaması noktasında öğrencilerimize anlamlı katkılar sunacak olan bu iş birliğinde emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyor, protokolün hem Üniversitemize hem de Beykoz Üniversitesine hayırlı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.  

ODÜ Basın

İletişim

  • Adres: Cumhuriyet Yerleşkesi PK 52200 Merkez / ORDU

  • Telefon: 0 ( 452 ) 226 52 00

  • Email: mezun@odu.edu.tr

Sosyal Medya